Ми займаємося вивченням та накопиченням досвіду роботи з OSM щодо природоохоронних територій починаючи з 2010 року. У проектах з оновлення базових карт Харківського лісопарку, Мезинського Національного парку, Національного парку “Гомільшанські ліси” та Національного парку “Дворічанський” робота була виконана кількома фахівцями без використання інструментів для онлайн-координації. Базова карта Слобожанського НП оновлювалася в рамках багатокористувацького розподіленого проекту, під час якого була випробувана модель співпраці як місцевих, так і дистанційних учасників спільноти OSM (представників Національного парку, студентів та викладачів) та Харківського університету. Базові та навігаційні карти, створені в рамках реалізованих проектів, успішно використовувалися співробітниками та відвідувачами НП.

На основі даних OSM автоматично створюються, оновлюються та поширюються різноманітні варіанти базових і навігаційних карт для використання в ГІС, графічних редакторах і навігаторах. Є можливості для підключення існуючих картографічних сервісів, а також для завантаження карт у векторному та растровому форматах, або для компоновки та публікації користувацьких карт.

Мотивовані члени спільноти можуть розробити базове покриття природоохоронних територій, і незалежно від їх просторового розташування вони можуть дистанційно виконувати певну роботу, яка не вимагає фізичної присутності (наприклад, оцифровка, аналіз форм зворотного зв’язку, інтеграція існуючих наборів даних). У співпраці з OSM-спільнотою фахівці Національного парку здатні створювати та підтримувати нову базу даних POI, яка є важливою для відвідувачів парку. Зараз члени OSM-спільноти цілком логічно орієнтуються на розвиток регіональних центрів та основних транспортних маршрутів за межами міст. Це призводить до відсутності детальних базових карт районів з низькою щільністю населення. Таким чином, фахівці з природоохоронних територій, як члени OSM-спільноти, мають більше можливостей в організації контрольованого процесу створення базової карти відповідно до всіх вимог якості.