Інвентаризація дерев Харкова

Інвентаризація дерев Харкова за допомогою ГІС-технологій – проект, основною метою якого є не лише зібрати якомога точні та детальні відомості про дерева Харкова для подальшого дослідження і моніторингу спеціалістами, а й навчити всіх охочих мешканців міста користуватися професійним інструментом для мапування зелених насаджень.

Подеревна інвентаризація – це настільки масштабний проект, що виконати його, а тим більше підтримувати дані в актуальному стані, без залучення спільнот волонтерів видається мало можливим. Саме тому навчання широких кіл мапуванню за допомогою інструменту проекту (програмного забезпечення ArcGIS) є окремою важливою частиною проекту.

Іншою важливою метою проекту є підготовка (а також акумуляція з інших джерел) даних про дерева для подальшої ефективної роботи з цими даними органів міського самоуправління. Іншими словами, проект є природоохоронним, оскільки намагається реалізувати стандарти прозорості в управлінні зеленими насадженнями, а значить протидіяти зловживанням.

Проект складається з:
– розробки спеціалізованих форм збору інформації про дерева відповідно до різних запитів (дослідницькі, захисні, ідентифікаційні завдання);
– розробки наочних матеріалів, потрібних для інструктування і навчання волонтерів проекту;
– веб-простору для публікації зібранних даних (наразі – https://scgis.org.ua/tree);
– організації заходів, які дозволяють залучати публіку і підтримувати її інтерес до проекту, а також залучати громадські та професійні спільноти (громадська кампанія “Де дерево – Харків”).

Формою залучення волонтерів, громадськости та спеціалістів обрано громадську кампанію. Формат суспільної кампанії дозволяє пропонувати об’єднання для досягнення спільної мети інвентаризації різним зацікавленим учасникам так, щоби вони зберігали незалежність власних репутацій, позицій та уявлень про дієві шляхи досягнення цілей.

Переглядати зібрані дані про дерева Харкова можна тут: https://scgis.org.ua/tree/

FB-сторінка громадської кампанії “Де дерево – Харків”: https://www.facebook.com/DerevoDe