NP@Mapillary – це конкурс геотегованих фотографій об’єктів Природно-заповідного фонду України, який охоплює всі території об’єктів природно-заповідного фонду України, та проводиться з 1 червня по 15 грудня 2019 року, організований завдяки українським екологічним та природоохоронним організаціям SCGIS Ukraine, Ukrainian Nature Conservation Group, НПП “Слобожанський”, Українське Географічне Товариство та шведській платформі для публікації геотегованих фотографій Mapillary!

Мета конкурсу – збільшення покриття фотографіями через платформу Mapillary територій об’єктів ПЗФ України: Національних Природних Парків (НПП),  Регіональних Ландшафтних Парків (РЛП), заказників, ботанічних та зоологічних садів, парків-пам’яток; уточнення меж територій, покращення відкритих даних, залучення OSM-відвідувачів і туристичної привабливості НПП/РЛП; прогулянки цікавими місцями, а також аналіз змін в різні сезони, адже конкурс охоплює 3 пори року – літо, осінь та зиму!

 

mapillary-competition

Image by Artem Svetlov (CC BY 2.0)

Конкурс проводиться щорічно, і кожного року зацікавленість учасників, кількість фотографій та охоплення територій зростають. Найактивніші учасники, які знімали найбільшу кількість фотографій, отримували в кожному конкурсі цікаві призи – смартфони, екшн-камери, ліхтарі, зовнішні акумуляторні батареї, флеш-картки, футболки та інші заохочувальні подарунки! І всі без виключення учасники отримують чудові враження від активного і корисного відпочинку поза містом.

Для Конкурсу NP@Mapillary-2019 спеціально створена спеціальна карта та статистика, де ви можете побачити межі територій ПЗФ, в яких необхідно фотографувати, та слідкувати за своїми досягненнями на шляху до перемоги!

Фотографуйте дороги, стежки, просіки, квартальні стовпчики, стовпчики санітарних вирубок, охоронні та обмежувальні знаки, місця рубок та нових насаджень, місця для пікників, панорамні локації  та будь-які інші місця, які можуть корисні відпочиваючим, туристам, природоохоронним організаціям та екологам.

Для участі у конкурсі вам необхідно виконати декілька простих дій:

 • вподобати та поділитися цим дописом на своїй сторінці у FB
 • фотографувати в межах територій об’єктів ПЗФ України
 • завантажити ваші фотографії на Mapillary
 • слідкувати за статистикою NP@Mapillary-2019
 • повідомити адресу складу НП для відправлення призів

Фотографувати можна за допомогою смартфонів, планшетів, екшн-камер, відеореєстраторів звичайних фотоапаратів, дронів та інших пристроїв з камерою та GPS-модулем. Це може робити будь-хто.

Mapillary – це величезна вільна відкрита міжнародна платформа-фотохостинг, основним завданням якої є зйомка, завантаження, розпізнавання даних на фото за допомогою штучного інтелекту та аналіз фотографій і фотосфер, які знімаються та завантажуються під час руху учасниками. У кожної фотографії є точне місцезнаходження. Завдяки чому фотографії об’єднуються у фотопослідовності.

Важливою перевагою Mapillary над іншими конкуруючими сервісами є те, що отримані фотографії можна зручно використовувати у традиційних геоінформаційних системах та у OpenStreetMap за допомогою плагінів до такого ПЗ, як ArcGIS Pro, ArcGIS Online, QGIS, JOSM.

Процес зйомки доволі простий.

1) Якщо ви використовуєте мобільний пристрій (смартфон чи планшет):

 • встановіть додаток Mapillary для Android чи iOS
 • зареєструйтесь, створивши обліковий запис
 • активуйте додаток Mapillary та GPS
 • поверніть пристрій в ландшафтну орієнтацію
 • направте пристрій камерою вперед
 • натисніть кнопку Capture
 • починайте йти або їхати
 • натисніть кнопку Стоп для припинення фотографування
 • натисніть Upload та вивантажте відзнятий матеріал

Під час руху додаток буде автоматично робити фотографії кожні декілька метрів, тому намагайтесь рухатися плавно та тримати пристрій направленим в одну точку відносно лінії руху.

Вивантажуйте фото через WI-FI, повернувшись з прогулянки додому (чи до інших місць з доступом до мережі інтернет).

* Альтернативою “рідному додатку” може бути OpenCamera App – у цьому випадку вам потрібно буде під час переміщення робити самостійно фотографії або налаштувати серійну зйомку і далі завантажити фото за допомогою десктопного або веб-додатку.

2) Якщо ви використовуєте екшн-камеру з вбудованим GPS:

 • активуйте GPS, режим Time-Lapse та частоту зйомки 1-3 кадри в секунду
 • почніть зйомку під час руху пішки, на велосипеді чи авто
 • вивантажте фото через web-завантажувач або Desktop-завантажувач.

** Якщо ви використовуєте дрон (наприклад, будь-яку модель DJI) або іншу камеру на смартфоні (наприклад, OpenCamera) – фотографії вже мають теги – ви можете завантажити їх через стандартні додатки.

3) Якщо ви використовуєте екшн-камеру чи фотоапарат без GPS та маєте смартфон з GPS:

 • впевніться, що час екшн-камери (фотоапарата) співпадає з часом на смартфоні
 • почніть запис GPS-треку смартфоном (рекомендуємо додаток OSMAnd або OSMTracker, тільки для Android))
 • активуйте режим Time-Lapse та частоту зйомки 1-3 кадри в секунду
 • почніть зйомку під час руху пішки, на велосипеді чи авто
 • зупиніть зйомку та запис треку
 • вивантажте фото та трек на свій ПК
 • синхронізуйте фото та трек за допомогою додатку JOSM
 • вивантажте фото через web-завантажувач або Desktop-завантажувач.

Окрім використання фотокамер, учасники можуть використовувати відеореєстратори та відеокамери. Платформа Mapillary дозволяє завантажувати відео та gpx-трек за допомогою сайту або python-скриптів mapillary_tools.

Завдяки Конкурсу ви отримаєте чудову можливість розвинути свої здібності в динамічній фотозйомці, вже відзняті місця будуть спонукати вас відвідувати нові території, планування нових маршрутів покращить вашу обізнаність в орієнтуванні. Знайомство з Open Street Map, Mapillary, штучним інтелектом, скриптом mapillary_tools та різноманітними зручними методами завантаження фотографій розвине вас в цілому.

Спонукайте до участі оточуючих! Діліться результатами зйомки в соцмережах! Об’єднуйтесь в команди по інтересам та досліджуйте разом нові місцевості!

NP@Mapillary-2019 – це цікаво!

Корисні посилання:

Зпрошуємо до співпраці Національні та Регіональні Парки для створення віртуальних маршрутів у співпраці зі спільнотами волонтерів SCGIS, Mapillary та OpenStreetMap. Віртуальні маршрути дозволять залучити нових відвідувачів, покращти візабіліті парку, атакож корисним буде використання геотегованих фотографій у наукових відділах. Від парків ми очикуємо сприяння розміщенню волонтерів а навзаєм пропонуємо стаорення фото-послідовнстей маршрутів, проведення тренінгів для співробітників та локальних спільнот.

Джерело – Оригінал публікації з анонсом конкурсу 2019 by Aleksey Lyulyuk