3-5 червня 2016 року було проведено IV науково-методичний семінар “ГІС і Заповідні території”. Семінар проводився національним природним парком “Слобожанський” спільно з Національним екологічним центром України на території НПП “Слобожанський”.

На семінарі були представлені доповіді про дослідження природних комплексів національних парків «Слобожанський», «Дворічанський», «Перятинский» із застосуванням ГІС і ДЗЗ, використання ГІС в аналізі і плануванні рекреаційної діяльності нацпарков, про нові відкриті супутникові дані Sentinel і базу геобатаніческіх описів TURBOVEG.

На майстер-класах учасники семінару навчилися працювати з мобільним ГІС-додатком NextGIS Mobile і картировать природні об’єкти в OpenStreetMap, створили базу геоданих SpatialLite і обговорили можливості програми TURBOVEG. Новинкою стало стало робота з API Вконтакте для отримання з соцмережі геоприв’язаних фотографій для заданої території.

Під час круглих столів вирішили, що необхідно створювати єдину базу даних з біорізноманіття. Так само обговорили шляхи розвитку природоохоронного ГІС-спільноти.

У семінарі взяли участь 20 фахівців з 10 організацій 4-х областей України.