Щорічний науково-методичний семінар «ГІС та заповідні території»
Історія семінару. Перші решулярні робочі зустрічи наживо ми розпочали навесні 2012 року за участю фахівців Національних парків Харківської області (Слобожанський, Гомільшанські Ліси, Дворічанський) та дослідників біологічного та географічного факультетів Харківського університету. Головними питаннями обговорень впродовж 2012 року були: визначення меж ПЗФ, налаштування опимальної роботи з просторовими даними та потреба запуску майданчика для спілкування та спільного розвитку. Для підтримки цієї комунікації було налаштовано групу розсилки “ГІС та ПЗФ”. Так розпочала роботу SCGIS Ukraine.
Вже за рік, у 2013 році ми провели наш перший національний семінар “ГІС та ПЗФ”. Відтоді більше як 10 років поспіль в рамках щорічного семінару “ГІС та заповідні території” ми допомагаємо один одному опановувати силу ГІС та досягати вражаючих результатів, а онлайн-група взаємопідтримки забезпечує безперервне спілкування учасників впродовж року.
Мета семінару — обмін досвідом з використання геоінформаційних технологій у різних сферах функціонування заповідних територій, вивчення сучасних можливостей та підходів у дослідженні та збереженні природних комплексів і біорізноманіття, підвищення професійного рівня відповідних фахівців.
Через участь у семінарі Ви отримаєте навички роботи з ГІС, даними дистанційного зондування, мобільними та веб-колекторами даних для вирішення найбільш актуальних біологічних та екологічних завдань. Також Ви познайомитеся з новими інструментами і технологіями для дослідження та охорони природи. Матимете можливість спілкуватися з колегами про кращі робочі практики.
Запрошуються співробітники об’єктів природно-заповідного фонду, викладачі та студенти, фахівці з дослідження та охорони природи та волонтери, робота яких пов`язана з ГІС.
Можливі варіанти участі в онлайн семінарі: усна доповідь з презентацією, ведучий майстер-класу, слухач.
Увага! Ми очікуємо від кожного учасника, який реєструється як слухач, коротку доповідь про свій досвід або плани використання геоінформаційних технологій та даних дистанційного зондування (до 5 слайдів, 10 хвилин). Це допоможе визначити актуальні напрямки співпраці ГІС-спільноти та природоохоронників, оцінити на скільки сучасні технології використовують у роботі окремі фахівці та заповідні установи, сприятиме формуванню програми наступного семінару.
Усна доповідь з презентацією пропонується тим учасникам, хто бажає більш розгорнуто представити результати своїх досліджень або поділитися практичним досвідом застосування геоінформаційних технологій у природоохоронній сфері. Регламент презентацій доповідачів: 20 хвилин на усну доповідь, 10 хвилин на питання та обговорення.
Організатрори: SCGIS Ukraine, НПП «Слобожанський», Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Краснокутська територіальна громада, Міністерство захисту довкілля, Intetics-Geo.
Організаційний комітет:
- Винокурова С.В. (Інститут зоології НАН України, SCGIS Ukraine)
- Брусенцова Н.О. (НПП «Слобожанський», SCGIS Ukraine)
- Біатов А.П. (SCGIS Ukraine, блог «ГІС-натураліст»)
- Артур Койчуренко (Краснокутська територіальна громада)
- Селіверстов О.Ю. (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, SCGIS Ukraine)
- Дядін Д.В. (Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, SCGIS Ukraine)
Контакти:
- Веб-сторінка: https://scgis.org.ua/ua/seminar/
- Електронна скринька (з усіх питань щодо семінару): seminar@scgis.org.ua
Матеріали:
- Презентації учасників попередніх років: https://scgis.org.ua/ua/seminar/slides/
- Збірники матеріалів попередніх семінарів: https://scgis.org.ua/ua/seminar/proceedings/
- Докладніше про семінар у огляді на сайті: 50northspatial
ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ ПОПЕРЕДНІХ РОКІВ у Facebook:
Дарья Ширяєва , Дмитро Ляшенко