30 травня – 01 червня 2015 в візит-центрі національного природного парку “Слобожанський” відбувся III науково-методичний семінар “ГІС і Заповідні території – 2015».

В ході семінару були заслухані доповіді про результати роботи національних парків в рамках «ESRI Conservation Program», ГІС забезпеченні діяльності ПЗФ, досвіді розробки і використання тематичних баз даних, а також, співробітництво природно-заповідного фонду та ВНЗ в сфері використання ГІС для потреб нацпарку, вивчення ландшафтів, місць існування тварин і ряду інших актуальних питань.

На майстер-класах учасники навчилися використовувати QGIS і JOSM, редагувати карти OpenStreetMap, створили і отримали досвід роботи з базою геоданих SpatialLite, попрацювали з мобільними ГІС: NextGIS Mobile і Collector for ArcGIS. Також отримали можливість ознайомитися з основами просторового аналізу, правилами компонування карт і роботи з міжнародними он-лайн базами даних з біорізноманіття (GBIF, Discoverlife і ін).

Новинкою в програмі семінару стала демонстрація можливостей безпілотного літального апарату. Кожен учасник зміг випробувати себе в ролі оператора (пілота) квадрокоптера і провести аерофотозйомку. Були презентовані матеріали аерофотозйомки з ключових ділянок національних парків Харківщини. У режимі круглого столу було проведено обговорення потенційних напрямків використання безпілотників для потреб природно-заповідної справи.В ході роботи круглого столу «ГІС як засіб комунікації вчених, природоохоронної громадськості та управлінців» обговорили основні вектори діяльності по створенню мережевої ГІС-системи, що дозволяє враховувати результати наукових досліджень при прийнятті управлінських рішень у сфері використання природних ресурсів, створенні та управлінні заповідними територіями.

Всього в семінарі взяли участь 29 фахівців від 12 організацій з 4-х областей України. Так, в семінарі взяли участь фахівці з наступних організацій: НПП «Слобожанський» (Харківська обл.), НВП «Дворічанський» (Харківська обл.), НВП «Бузький гард» (Миколаївська обл.), Філії Національного екологічного центру України (Київ, Харків, Миколаїв), ХНУ ім.В.Н.Каразіна (Харків),  Українське географічне товариство (Київ, Харків), Центр Регіональних Досліджень (Одеса), Азово-Чорноморська орнітологічна станція (Запорізька обл.), Український НДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького (Харків), ХНАУ ім. В.В. Докучаєва (Харків), ЧДУ ім.Петра Могили (Миколаїв), Одеська національна академія харчових технологій (Одеса), ННЦ “ІЕКВМ” (Харків), регіональне представництво спільноти GIS-Lab (Харків).