Наш звіт за 2024 рік
- Впровадження типових процесів ЄС з Ландшафтного Планування для забезпечення потреб розвитку територіальних громад Харківської області: у співпраці з Роганською громадою та Харківським національним університетом, за підтримки МБФ “Відродження”, ми взяли участь у розробці перших офіційно затверджених в країні пілотних Ландшафтних Планів у складі Комплексних Планів Просторового Розвитку Територій для двох громад Харківської області – Роганської та Пісочинської. Громади отримали можливість спиратися на надійні дані про стан довкілля при плануванні розвитку територій, для виконання стратегічної екологічної оцінки та оцінку впливів на довкілля, подальшого моніторингу. Розпочато співпрацю з Красокутською громадою з розробки надійних наборів даних про стан довкілля та підготовки для подальшого Ландшафтного Планування. За підтримки ГО “Екодія” було розроблено концепцію еколого-орієнтованого розвитку Барвінківської громади.
- Апроксимація законодавства: було виконано аналіз та розробку пропозицій до оновлення ключових законів та інших нормативно правових актів, зокрема уточнено вимоги до складу, якості та порядку виконання Ландшафтного Планування (50%+ пропозицій враховано) та вимоги до складу та якості просторових даних що за результатами Ландшафтного Планування надалі розповсюджуються через Національну Інфраструктуру Геопросторових Даних (НІГД).
- Відкриті екологічні дані: за запитами громад та екологічних НГО ми продовжуємо оновлення даних про межі ПЗФ на базі OpenStreetMap, про землі що зазнали впливу водної ерозії на базі порталу ГеоПростір (ХНУ), про пожежі та пали, про суцільні рубки лісу, про стан біорізноманіття (2000+ оновлень). Роботи аналізу та оновлення відкритих даних проводяться у співпраці із Харківським національним університетом та Харківською національною академією міського господарства в рамках виробничих практик магістрів та аспірантів.
- Природно-заповідний фонд: розпочато агрегацію та цифровізацію проектів розвитку ПЗФ для східних областей. Впорядковано вихідні дані 50+ проектів з розвитку ПЗФ та Смарагдової мережі, які стануть у подальшому важливою основою для планування розвитку території. В ході аналізу відкритих даних опрацьовано 10+ запитів з аналізу конфліктів природокористування в межах територій ПЗФ.
- Виробничі практики та кваліфікаційні роботи: магістри Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (екологічний, біологічний, географічний факультети), Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова (кафедра екології міст), 10+ студентів успішно пройшли базову практику з управління інформаційними екологічними проектами.
- Консультування та тренінги: продовжуємо консультування та технічну підтримку партнерських НГО, Національних парків (Харківської обл. та інші), територіальних громад (Роганська, Пісочинська, Барвінківська, Краснокутська, Новоодеська, Коблівська).
- Esri Conservation Program: продовження багаторічної співпраці з національними парками Харківської області (Слобожанський, Дворічанський, Краснокутський), проведено тренінги та окремі консультації з використання продуктів ArcGIS Collector, за підтримки Esri Ukraine було виконано резервне перенесення просторової інфраструктури парків з власних серверів на платформу ArcGIS Online для забезпечення надійного доступу в умовах можливих відключень електроенергії.
- Семінари та конференції: було проведено щорічний GIS Day 2024 з традиційною тематикою використання геоінформаційних Систем для завдань дослідження та охорони природної і культурної спадщини. Анонсовано проведення наступного ювілейного семінару ГІС та Заповідні території 2025 та відкрито реєстрацію доповідачів та ведучих майстер-класів.
- Технічна допомога: за підтримки Society for Conservation GIS World десятки одиниць техніки (зв’язок, зарядні станції, генератори) було розподілено серед фахівців національних парків, партнерських університетів та окремих фахівців, що підтримують дослідження та розвиток ПЗФ,
- => facebook.com/scgisukraine/
- => facebook.com/#scgisukraine/