Відповіді на часті питання щодо стипендії SCGIS
Де знайти актуальну форму заявки?
Ось тут
Чи можуть подати заявки аспіранти та співробітники університетів та НДІ, співробітники природоохоронних територій?
Так. За умови умови, що установа некомерційна та використовує ГІС у проектах природоохоронної тематики.
Що означає “часткове фінансування”?
Кожен переможець отримує індивідуальний грант, в залежності від того, як його заявка була оцінена журі. Середню цифру назвати, на жаль, неможливо. У попередні роки виділялися як повні гранти (тобто оплачувалися взагалі всі витрати, а не частина), так і всього лише in-kind гранти (тобто люди запрошувалися на курси і конференції без оплати реєстраційних зборів, але проїзд-харчування -проживання за свій рахунок). У розрахунках видатків, які ви (або ваша організація) готові покрити, враховуйте, що під час перебування в США ви будете отримувати добові. Величина вашого (або вашої організації) внеску не впливає на ваші шанси. Інакше кажучи можна бути готовим самостійно покрити 99% витрат і не пройти і навпаки запросити 100% компенсацію і виграти. Головне написати хорошу заявку в якій чесно і обґрунтовано викласти ваші можливості. Враховуйте також, що гроші, які вносять учасники програми йдуть в тому числі на те, щоб прийняти більшу кількість людей. Таким чином вносячи свій внесок, ви збільшуєте свої шанси.
Якщо трохи детальніше:
- курси і участь в конференціях повністю оплатять організатори
- проїзд до США – як правило частково (купуєте квиток самі, гроші повертають готівкою вже в Штатах)
- харчування – видаються добові (на конференції Esri та на період навчання) або за рахунок організаторів
- проживання – влаштовують і оплачують організатори (готелі на конференціях), або у волонтерів
- віза і всі непрямі витрати на її отримання – за ваш рахунок
- софт і обладнання – як правило все учасникам видається ліцензійний ArcGIS (особисто, а не на організацію)
Як я буду брати участь, якщо не вільно розмовляю англійською?
Рівень володіння англійською ніяк не впливає на процес відбору претендентів. Інакше кажучи, заявка написана з помилками має ті ж шанси, що і заявка без єдиної помилки. Головне, щоб Ваша заявка була правильно зрозуміла людиною, який буде її читати. Якщо Ваша заявка буде відібрана, то в США буде необхідне знання англійської на побутовому рівні і рівні розуміння спеціалізованих доповідей по ГІС.
Заявка здається дуже складною, а часу мало.
Це тільки так здається. У заявці дані докладні інструкції як заповнювати кожен пункт. Якщо виникнуть будь-які технічні питання вам завжди відповість хтось із організаторів або учасників програми минулих років. Зрештою ви просто описуєте свою роботу, своє бачення щодо застосування ГІС і свої плани. Нічого надприродного. Написання заявки, звичайно, займе не одну годину, але воно того варте.
У заявці потрібно план на рік, що робити, якщо у мене його немає?
Складіть його :) В будь-якому випадку це корисно, займає не так багато часу і стане в нагоді вам навіть в тому випадку, якщо ваша заявка не буде відібрана.
Я планую змінити область своїх інтересів, але залишитися в охороні природи. Чи зобов’язаний я буду продовжувати проекти, описані в заявці?
Це не привід відмовитися від участі. Ніхто не буде вимагати продовження роботи над проектами, над якими ви працювали під час SCGIS. Розвивайтеся в будь-яких напрямках, але залишайтеся в ГІС в сфері охорони природи.
Що від мене потрібно після відбору на програму?
Необхідно буде стежити за розсилками. У них будуть докладні інструкції. Якщо будуть питання, ви завжди можете запитати в особистому листі. У будь-якому випадку вас попросять привезти щось для традиційного аукціону (який-небудь сувенір). Можливо, надіслати фотографії що ілюструють вашу роботу або попросять дооформити заявку на необхідний софт.
У мене немає / закінчується закордонний паспорт. Що робити?
Ці проблеми бажано вирішувати одночасно з написанням заявки, не відкладаючи на потім. Інакше можна не встигнути отримати візу або купити дешеві квитки. І буде дуже боляче, якщо вашу заявку буде прийнято, а поїхати не раптом вийде з технічних причин.
Чи складно буде отримати візу?
Це непередбачуваний процес. Краще починати його заздалегідь. Відразу, як дізналися, що відібрані на програму. Мінімум для спокою в разі форс-мажорів закладайте 2 місяці. Про деталі ви можете проконсультуватися у учасників програми минулих років (див. нижче).
Коли краще заїжджати на програму і планувати від’їзд назад?
Це залежить від вас і в деякій мірі від цін на квитки. Іноді, посунувши дату приїзду або від’їзду на кілька днів, можна отримати дуже вигідні ціни. Якщо не брати до уваги побажання поїздити по околицях (тут плани будуть бути дуже різними), то найкраще приїхати з запасом на добу до початку програми. Це допоможе акліматизуватися і перебудуватися особливо тим, хто знає за собою особливість складної адаптації. Зворотньо – краще дочекатися самого кінця програми, так як вона залишається насиченою до самого закінчення. Тому краще їхати мінімум на 1 день пізніше останніх заходів.
Як буде організовано проживання під час програми?
Під час навчання найчастіше учасників “роздають” по волонтерам SCGIS. Це може бути і університетський кампус і звичайні сім’ї. Заселятися можуть одразу кілька учасників в одне місце в залежності від що дозволяє площі.
У Сан-Дієго на конференції ESRI не обійтися без готелі. Так як захід грандіозне, то і готелі переповнені. Організатори оплачують проживання, роблять бронь. До вашого приїзду номера вас чекають. Приготуйтеся жити по 2-4 людини в кімнаті і, можливо, спати з кимось на одному ліжку – не лякайтеся, вони там дуууже великі! Якщо зовсім страшно, то можна спати на підлозі.
На конференції SCGIS можуть бути різні варіанти. Іноді це готель, в інші роки – біостанція. У будь-якому випадку дах над головою вам забезпечать.
Як буде організовано харчування на програмі?
На навчанні видають добові. Харчуєтеся самі, можете готувати вдома або ходити в кафе.
На конференції Esri також видають добові. Харчування завжди в кафе. Тому тут може вийти дорожче.
На конференції SCGIS харчування зазвичай організоване, у кафе. У зв’язку з цим добові не видають.
Чи буде час на відпочинок і туристичне дослідження місцевості?
Так, буде. для цього можна використовувати вихідні дні і вечори під час навчання. Іноді ті сім’ї, де живуть учасники програми, влаштовують спеціально для “свого” якісь поїздки. Іноді домовляються і виїжджають групами або взагалі все разом. На конференції SCGIS – теж можливі треки по домовленості у поза робочий час. Використовуйте будь-яку можливість. Також майте на увазі, що можна приїхати трохи заздалегідь і виїхати пізніше. У ці дні можна подорожувати самостійно, або об’єднавшись з іншими учасниками програми.
Я вже подавав заявку в попередні роки, але не пройшов за конкурсом, що робити?
Подавайте заново! Не забудьте доповнити, розширити і поглибити. Адже ви, швидше за все, виросли як фахівець за цей час і, можливо, знайдете якісь нові відповіді на старі питання. Не забудьте завантажити нову форму заявки – вони змінюються з року в рік. Є безліч прикладів, коли заявки проходили з другої або третьої спроби.
Я вже подавав заявку в попередні роки, і пройшов за конкурсом, можу я брати участь знову?
Звісно можете! Не забудьте внести зміни і відповісти на питання про те, що було зроблено з тих пір, як ви отримали минулий грант.
Де можна знайти додаткову інформацію?
Як можна отримати додаткові консультації?
Учасники програми від України минулих років Світлана Винокурова, Оксана Савенко, Юрій Струс і Роман Сизо можуть проконсультувати вас в Фейсбук-чаті або в групі Пріродоохоронні ГІС